Google Chrome Şifreleri Görme ve Yedekleme

İsmet

Updated on:

google-chrome-sifre

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere, Google Chrome şifrelerimizi nasıl saklıyor ve Google Chrome şifreleri nasıl yedekliyor sorusunun yanıtları arasında yer alan, Google Chrome şifreleri görme, ve Google Chrome şifreleri yedekleme ile ilgili bilgilerden söz edeceğimi belirtmem gerekmektedir. Eğer siz de Google Chrome şifreleri nasıl görülür, ya da Google Chrome şifreleri nasıl yedekliyor diyorsanız, zaman kaybetmeden Google Chrome Şifreleri Görme ve Yedekleme bilgilerini sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Google Chrome şifreleri nasıl görülür?

Google Chrome şifreleri görme adına yapılması gereken, ilk olarak Google Chrome’u açmak, sonrasında da Menü butonundan Ayarlar’a tıklamaktır. Bu yeni açılan sekmenin en altında bulunan Gelişmiş Ayarları Göster kısmına tıkladığınızda, biraz aşağıda Şifreler Ve Formlar başlıklı bir yer görürsünüz. Burada, Kaydedilen Şifreleri Yönetin yazan yere tıklamanız halinde, giriş yaptığınız sitelerin kullanıcı adları, ve şifrelerini görebilmeniz olanaklı hale gelecektir. ******** şeklinde görülen şifrelerin üzerine giderek tıkladığınızda Göster butonu karşınıza çıkacak, ve şifrelerinizi görebileceksiniz.Ayrıca ben bu kadar uzun bir yol takip etmek istemiyorum diyorsanız Google Chrome’yi açtıktan sonra adres satırına chrome://settings/passwords yazarakta Şifreleri Yönet kısmına ulaşabilirsiniz.

Google Chorme’nin bu pek bilinmeyen özelliğinden faydalanmak kolaylık sağlasada aynı zamanda bilgisayarımızı ortak kullandığımız kişiler olduğunda şifrelerimizin güvenliği risk altında olabilmektedir. Bunu ortadan kaldırmak için web şifrelerimi kaydetmeyi öner kısmındaki tiki kaldırabilirsiniz.

Google Chrome şifreleri nasıl yedeklenir?

Google Chrome şifreleri yedekleme için, bilgisayarınızın Masaüstü’nde bulunan Bilgisayarım butonuna tıklayın. Bilgisayarınızın kurulu olduğu diske tıklayarak Users klasörüne erişin. Buradan kullanıcı adınıza ulaşın. AppData, sonrasında Local, Google, Chrome, User Data, Default… klasörlerine sırası ile erişin. Ardından ise, Login Data Journal, ve Login Data klasörlerinin yedeklerini alın. Bir gün bilgisayarınıza format atmanız dahi gerekse, Chrome yüklemenizin hemen sonrasında bu klasörü, aldığınız yere geri yüklemeniz, şifrelerinizin bıraktığınız yerden size geri gelmesini olanaklı hale getirecektir.

Google Chormenin daha bir çok ilginç özelliğinden sizlere bahsetmeye çalışacağım fırsat buldukça arkadaşlar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments