Php Programlamaya Giriş

Merhaba Arkadaşlar; Öncelikle Php Öğrenme Serüvenime Sizlerle Birlikte Başlıyorum.

Bunun İçin Biraz Araştırma Yapıyoruz ve Php Programlama Başlamadan Önce İlk Olarak Bilgisayarımızda Bulunması Gerekenlerin Öğreniyoruz.

Bilgisayarımızda mutlaka bir adet sunucu (server) bulunması gerekir. PHP ve MySQL ile ilgili işlem yapabilmemiz için bu şarttır.

Hazır Paketler Halinde Bulunan Uygulamalar var Bunları İnternetten Kolayca Bulup İndirip Kurabiliriz. Ben Size Bunlardan Birisi Olan XAMPP Paket
Kurulumu İle Anlatımlarımı Sürdüreceğimi Belirtmek İstiyorum Öncelikle.
Kurulumla Birlikte Size Sağlanacak Olanaklar Nelerdir Peki;

1- Apache (sürümü)
2 MySQL (sürümü)
3 Php (sürümü)
4 phpMyAdmin (sürümü)
5 FileZilla FTP Server (sürümü)
6 Tomcat (sürümü)

Siz İsterseniz Farklı Paket Programları da Kullanabilirsiniz, Bunları İnternet Üzerinden Basit Bir Araştırma Sonucu Ulaşabilirsiniz.

2. Dersimiz Olan PHP Kodlarının Yazılışı ile Derslerimize Devam Edeceğiz . Takip Ederseniz Pişman Olmayacaksınız Emin Olun Php Konusunda Bilmeniz Gereken Bir Çok Konuya Sitemde Yer Vereceğim.

Şimdilik Daha Fazla Yazıp Sizi Sıkmak İstemiyorum Bir Sonraki Derste Görüşemek Üzere.

Not : XAMPP Paket Kurulumunu Bir Sonraki Dersimizden Önce Tamamlamış Olursanız Sizin İçin Vakit Kaybı Olmamış Olur.

İsmet

"Herkes kalender sayar bizi ama benim meşrebim zordur. Toprağım kıraç yerden alınmıştır, her bitki büyümez üzerimde,suyum ekşimiş şarap gibi tatsızdır, soluğum yalçın kayaları parçalayan rüzgarlar gibi delidir. Umuttan çok kuşku vardır yüreğimde, hoşgörüden çok öfke vardır, nedensiz düşmanlık gütmesemde olur olmaz şeye sevgi beslemem ben. Haktan yanayımdır ve de hakikatten. Bu yüzden sevginin hak edenin hakkı olduğuna inanırım. Hak etmeyene sunulmayacak kadar değerlidir sevgi."

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir